4 Temmuz 2015 Cumartesi   

SEBO 370 - SEBO 470 FIRÇALI SİSTEM HALI TEMİZLİK MAKİNELERİ

SEBO 370 - SEBO 470 FIRÇALI SİSTEM HALI TEMİZLİK MAKİNELERİ
Merdaneli fırça sistemi ile halıların yüzeyinde ve diplerinde toz bırakmayacak şekilde derinlemesine temizlik yapar. Kir ve tozu %100 yok eder,halılara canlılık verir. Halıdaki kelleşmeyi ve halı kusmalarını önler.
Kullanılıp atılan kağıt filtre toz torbaları veya boşaltmaya müsait devamlı kullanılabilen bez filtre toz torbaları vardır. Emdikleri toz ve kiri ,hiç dışarı atmadan %100 muhafaza etme özellikleri vardır.üç kademeli özel filitrasyon sistemleri vardır.

Halıların tüy yüksekliğine göre otomatik olarak alçalıp yükselirler. Tüylü halılarda fırça otomatik olarak yukarı çıkarak halı tüylerine zarar vermez. Halıfleks tarzı az tüylü halılarda ise fırça otomatik olarak alçalarak halıya tam temas eder ve tam temizlik yapar.

Filtre torbasının dolduğunu ,fırça şeridinin aşındığını, fırçanın önüne yabancı bir madde geldiğini, ışıklı olarak ikaz eder. Makinenin fırçasına yabancı bir cismin ( çorap gibi ) takılması yada hortumun tıkanması durumunda makinenin çalışması otomatik olarak durur.

Bakımları, filtre ve fırça değişimleri son derece kolaydır. Yıllarca arıza yapmayacak kadar sağlamdırlar. Türkiye genelinde yaygın teknik servisleri vardır. Parça, aparat ve sarf malzeme problemi yoktur. İmalat hatalarına karşı 2 yıl garantilidir. 10 yıl servis ve parça garantisi vardır.

Özel temizlik aparatları ve teleskopik uzayan hortumu ile koltuk, kanepe, karyola altı, dar köşe, avize, perde, merdiven, sert zemin vb. Mekanların temizliğini yapabilir. 180 derece yatay pozisyonda çalışabilir ve her türlü dar yatak altı ve sehpa altı gibi alanlara ulaşabilme özelliği vardır.

SEBO DUO-P LEKE ÇIKARICI VE DEZENFEKTE EDİCİ HALI TEMİZLİK TOZU

Sebo elektrik süpürgelerinden bağımsız olarak kullanılan bir tozdur. Halının ıslatılmadan yıkanması için geliştirilen bir üründür. 1 paket sebo duo-p toz ( 500 gr ) yaklaşık 15-25 m2 halı temizler.uygulaması son derece kolay olmakla birlikte,uygulama süresince halının üzerinde yürünmesi yada çocukların oynamasına engel teşkil etmez. En önemli özelliği ise uygulamadan sonra 6 ay süreyle alerjik bakterilere karşı dezenfekte niteliği taşımasıdır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Temizlenecek yüzeye sebo duo-p halı temizlik ve dezenfekte tozunu serpiştirin.

 

 

 

 

 

Temizlenecek alan büyükse özel sebo duo-m toz yedirme makinası ile sebo duo-p tozunu halıya yedirin. (Toz yedirme makinesinin özelliği birbirinin tersine dönen 2 adet fırça vasıtasıyla tozu halıya iyice yedirmesidir.)

Yaklaşık 45 dakika sonra sebo duo-p tozu halıya tamamen işledikten ve tesirini gösterdikten sonra sebo fırçalı sistem elektrik süpürgesi ile toz halıdan emdirilir.

 

 

Avrupa alerji araştırma teşkilatı (GAF) uzun süren araştırmalarından sonra şunu tesbit etmiştir. “Sebo duo-p nin bir seferlik kullanımından sonra 6 ay içerisinde 10 halıdan 7 sinde akarlar alerjisine rastlanmamıştır.”

 

Ayrıca sebo duo-p ile yapılan temizlik, halı diplerinde alerjik böceklerin yaşama şansını önler, tehlikeyi kaynağında kurutur.

 

SEBO DUO-P TOZUNUN ÖZELLİKLERİ

* ISLATMADAN KURU SİSTEM YIKAMA İLE HALIDAKİ KİRLERİ ÇIKARIR.
* HALILARA ORİJİNAL RENGİNİ KAZANDIRIR,DİRİLEŞTİRİR VE YENİLER.
* AYAK,TER VE DİĞER İSTENMEYEN KOKULARI GİDERİR.
* ORTAMA HOŞ BİR LİMON KOKUSU SAĞLAR.
* SULU SİSTEM HALI YIKAMADA OLDUĞU GİBİ KAPI VE CAM AÇARAK ODAYI HAVALANDIRMA VE HALIYI KURUTMA BELİRLİ BİR SÜRE ODAYA GİREMEME GİBİ PROBLEMLERİ ORTADAN KALDIRIR.
 

SULU SİSTEM HALI YIKAMANIN ZARARLARI

* SULU SİSTEM HALI YIKAMADA SU HALIDAN TAM OLARAK EMDİRİLEMEDİĞİ İÇİN HALI DİBİNDE KALAN SU ZAMANLA HALIYI ÇÜRÜTÜR VE HALI DİBİNİ BATAKLIĞA ÇEVİREREK BURADA ÇEŞİTLİ ALERJİK MİKROP,MAYT VE AKARLARIN YAŞAMASINA VE OĞALMASINA NEDEN OLUR.
* HALI DİBİNE İNEN SU İLE HALI DİBİNDEKİ TOZ BİRLEŞTİĞİ ZAMAN ÇAMURLAŞMA MEYDANA GELİR VE BUNLARDA YER YER YÜZEYE ÇIKARAK YÜZEYDE HALI KUSMASI DENİLEN LEKELERE SEBEP OLURLAR.
* SULU SİSTEM HALI YIKAMA SONRASINDA SAATLERCE HALININ KURUMASI BEKLENİR. BUDA HALI YIKANAN MEKANA GİRİŞİ ENGELLER.BUDA OTEL,İŞYERİ,KREŞ VE İBADETHANELERDE ÇÖZÜMSÜZ BİR PROBLEMDİR.

 

  MODEL      

 FIRÇA GENİŞLİĞİ  MOTOR GÜCÜ VOLTAJ    DEBİ FİLTRE HACMİ AĞIRLIK
SEBO 370         37 CM   1150 WATT  220 V 55 d3/SN        5,3 LT    8 KG
SEBO 470         47 CM   1200 WATT  220 V 55 d3/SN        5,3 LT   9,5 KG
SEBO DUOM          37 CM    750 WATT  220 V       -           -   5,5 KGTarih : 26 Haziran 2011 Pazar
Okunma : 20522